Kontakta oss

Här hittar du kontaktuppgifter till våra medarbetare.

person
Rottneros

Lennart Eberleh VD och koncernchef 0270-622 65 lennart.eberleh@rottneros.com

person
Rottneros
Ekonomidirektör

Monica Pasanen CFO 0270-622 70 monica.pasanen@rottneros.com

person
Vallviks bruk
Försäljning

Cristina Sjöberg Försäljningschef, kemisk massa 0270-620 33 cristina.sjoberg@rottneros.com

person
Rottneros
Försäljning

Alexandra Pisano Säljare, Centraleuropa 0270-622 20 alexandra.pisano@rottneros.com

person
Rottneros
HR

Ida Mörtsell Direktör HR och Säkerhet 0270-621 03 ida.mortsell@rottneros.com

person
Vallviks Bruk
Hållbarhet/Miljö

Christina Nyman Miljö- och kvalitetschef 0270-621 10 christina.nyman@rottneros.com

person
Rottneros

Kasper Skuthälla Marknads- och affärsutvecklingsdirektör 0270-622 22 kasper.skuthalla@rottneros.com

person
Rottneros Bruk
Försäljning

Erik Gillberg Försäljningschef, mekanisk massa 0270-622 21 erik.gillberg@rottneros.com

person
Rottneros Packaging
Försäljning

Jesper Jansson Sale Manager Moulded products 0565-176 70 jesper.jansson@rottneros.com

person
Vallviks Bruk
HR

Hanna Blomqvist HR Business Partner 0270-621 26 hanna.Blomqvist@rottneros.com

person
Rottneros
Inköp

Ingemar Eliasson Inköpsdirektör 0565-176 76 ingemar.eliasson@rottneros.com

person
Rottneros Bruk
Hållbarhet/Miljö

Christin Pihlgren Kvalitets- och miljöchef 0565-176 51 christin.pihlgren@rottneros.com

Rottneros AB / Vallviks Bruk

Adress Rottneros AB / Vallviks Bruk Box 144 826 23 Söderhamn
Besöksadress Vallviks Bruk 826 79 Vallvik

Rottneros Bruk

Adress Rottneros Bruk Box 144 826 23 Söderhamn
Besöksadress Rottneros Bruk 686 94 Rottneros

Rottneros Packaging

Adress Rottneros Packaging Box 144 826 23 Söderhamn
Besöksadress Rönna väg 5 686 31 Sunne

Fakturaadress

Leverantören ska skicka fakturor till Rottneros skanningscentral. Se fakturaadress för respektive bolag nedan. Det är viktigt att leveransadress - Rottneros AB, Rottneros Bruk AB, Rottneros Packaging AB, Vallviks Bruk AB - och beställarens namn framgår av leverantörsfakturan. Fakturorna kommer att skickas till beställaren, om annan än beslutsattestant, för granskning och godkännande. 

Det går också bra att skicka fakturan som PDF-fil till respektive e-postadress nedan. Observera att endast en (1) faktura med eventuella bilagor kan tas emot per email.

Rottneros AB
Box 144
826 23 Söderhamn
Momsreg.nr: SE556013587201
rab.vendorinvoice@rottneros.com

Rottneros Bruk AB
Box 144
826 23 Söderhamn
Momsreg.nr: SE556014450201
rot.vendorinvoice@rottneros.com

Rottneros Packaging AB
Box 144
826 23 Söderhamn
Momsreg.nr: SE556307535601
rrp.vendorinvoice@rottneros.com

Vallviks Bruk AB
Box 144
826 23 Söderhamn
Momsreg.nr: SE556445816301
val.vendorinvoice@rottneros.com